Fabryka

        Fabryka to wielka maszyna w mojej głowie, która rozpoczyna pracę po wciśnięciu czerwonego guzika. Urachamiają się wszytkie tryby, przekładnie, stukają młoty a para bucha. Z precyzją, powoli rozpędza się parowóz mojej wyobraźni. Jeśli znajdzie się do tego jakiś dobry palacz, podtrzymujący ogień to pomysły wysypują się jak z rękawa i wtedy trudno zatrzymać tę maszynę. Bez przystanków z wielką parą doprowadzam ją do końca za pomocą grafiki, oświetlenia, ołówka i kartki.

Hektor Werios

Rysunek

        Tworzę rysunki ołówkiem z domieszką suchej pasteli, na wielkich kartonowych formatach. Rysowanie ich zajmuje mi mnóstwo dni. Pochłania wiele energii, rozpala wyobraźnię, zatrzymuje czas, ale dzięki temu wyciszam sie do zera zapominajac o kłopotach ziemskiego świata. Te misterne, wydłubane prace - jak określają kolekcjonerzy - pięknie wzbogacają wnętrza.

Immunda

        To brudny, nieczysty, chropowaty, często czarny. Tak właśnie odbieram to słowo i w tym znaczeniu zamieniam je na fotografię, układając krótką w niej historię. Sesje zdjęciowe w Immunda często są realizowane nocą. Wymyślone oryginalne scenki są odpowiednio dobierane dla moich ,,aktorów".

Fotografia autorska

        To połączenie dwóch moich pasji - fotografii i malarstwa w jedną całość za pomocą grafiki komputerowej. Tworzone z wyobraźnią dla tych wszystkich, którzy pragną czegoś więcej.